PRZESTRZEŃ KILKULATKA

Cykl słuchowisk „SŁONIK W DOMU” to króciutkie historie dla kilkulatków i ich rodziców o Słoniku, który z powodu panującego wirusa musi siedzieć z rodzicami w domu i zmaga się z rożnymi charakterystycznymi dla tego wieku problemami (nuda, wymyślanie własnych zabaw, kłótnie z rodzicami, tęsknota za rówieśnikami, itp). Pierwsze odcinki cyklu powstały w trakcie izolacji, a kolejne powstawały i odnosiły się do zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości kilkulatków. Dlatego „SŁONIK W DOMU”, to również bajki o samodzielności, o budowaniu rodzinnych relacji, o rozumieniu sytuacji, które dla kilkulatka nie zawsze są jasne, a też o rozumieniu własnych uczuć.

Słuchowisko „SŁONIK W DOMU” zostało docenione m.in. Warszawską Nagrodą Edukacji Kulturalnej 2020 (1 miejsce), dostało nominacje w 2 kategoriach w konkursie SŁONECZNIKI 2021 oraz wyróżnienie w konkursie S3KTOR 2021.

REALIZATORZY:

Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza
Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek
Muzyka: Filip Dreger
Występują: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk, Jarosław Boberek
Produkcja: Fundacja Artystyczna Młyn

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

 

Wszystkich odcinków słuchowiska „SŁOIK W DOMU” można posłuchać na YouTubie Teatru MŁYN!

        
   

 

  

A tu coś dla Rodziców!

Psychoterapeuci z Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Intra przygotowali komentarz do każdego słonikowego odcinka.

Odcinek 1 "Słonik się nudzi"
Odcinek 2 "Słonik w kuchni"
Odcinek 3 "Słonik chce oglądać telewizję"
Odcinek 4 Słonik i straszne sny"
Odcinek 5 "Słonik i zakazy"
Odcinek 6 Słonik i wieczór"
Odcinek 7 "Słonik i prezenty"
Odcinek 8 "Słonik i plac zabaw"
Odcinek 9 "Słonik i obcinanie paznokci"
Odcinek 10 "Słonik chce mieć zwierzątko"
Odcinek 11 "Słonik na wakacjach"

Bądź offline!

Słuchowisko „SŁONIK W DOMU” (dostępne są wszystkie odcinki)  można również pobrać z MŁYNOTEKI w formacie mp3, gdzie również do ściągnięcia czekają na Was kolorowanki z głównymi bohaterami słuchowiska!

ZAPRASZAMY DO SŁUCHANIA!

Już 25 maja o godzinie 9.00 zapraszamy na nasz kanał YT na premierę nowego odcinka z cyklu SŁONIK W PRZEDSZKOLU.

Cykl słuchowisk o Słoniku, to bajki „przyglądające” się sytuacjom, z którymi na co dzień mierzy się kilkulatek i pomagające dziecku lepiej te sytuacje zrozumieć. Ich ideą jest opowiadanie o sytuacjach, z którymi przedszkolak może się utożsamić, które są zakorzenione w teraźniejszej, nie zawsze prostej do zrozumienia, otaczającej nas rzeczywistości.

Cykl „SŁONIK W PRZEDSZKOLU” to druga część przygód kilkuletniego Słonika (pierwsza część to „SŁONIK W DOMU”), który po okresie pandemii wraca do przedszkola

ODCINEK 1
„Słonik i Tygrysek z innego kraju” opowiada o wzajemnej komunikacji, nawet wtedy, kiedy mówimy w dwóch różnych językach.

ODCINEK 2
„Słonik i to, że każdy ma inaczej” to bajka o tym, że każdy z nas ma różne potrzeby i różne trudności i że warto być na siebie nawzajem uważnym.

ODCINEK 3

„Słonik nie dostaje zaproszenia na urodziny” odcinek powstał na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród nauczycieli przedszkolnych. Opowiada  tym jak poradzić sobie z sytuacją, kiedy robi mi się przykro? Jak rozwiązać konflikt w grupie, gdy nie ma łatwego rozwiązania?

 

REALIZATORZY:

Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza
Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek
Reżyseria wokalna: Anna Serafińska
Muzyka: Filip Dreger
Występują: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk, Jarosław Boberek, Anna Serafińska
Realizacja dźwięku: Grzegorz Sorbian

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

 

Wszystkich odcinków słuchowiska „SŁONIK W PRZEDSZKOLU” można posłuchać na YouTubie Teatru MŁYN!

    

A tu coś dla Rodziców!

Psychoterapeuci z Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Intra przygotowali komentarz do każdego słonikowego odcinka.
Odcinek 1 „Słonik i Tygrysek z innego kraju”
Odcinek 2 „Słonik i to, że każdy ma inaczej” 
Odcinek 3 „Słonik nie dostaje zaproszenia na urodziny” 

Bądź offline!

Słuchowisko „SŁONIK W PRZEDSZKOLU” (dostępne są wszystkie odcinki)  można również pobrać z MŁYNOTEKI w formacie mp3, gdzie również do ściągnięcia czekają na Was kolorowanki z głównymi bohaterami słuchowiska!

ZAPRASZAMY DO SŁUCHANIA!

“LODOWY KAMIEŃ I TRZY KRASNOLUDKI” w reż. Jarosława Boberka i Zuzanny Fijewskiej-Maleszy, to opowieści o relacji między rodzeństwem, przyjaźni, pragnieniu przygody i wspólnym działaniu! Słuchowisko udostępniamy bezpłatnie na kanale YouTube teatru oraz w wersji do pobrania na platformie MŁYNOTEKA.

REALIZATORZY:

Scenariusz: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek, Zuzanna Fijewska-Malesza
Muzyka: Filip Dreger
Występują:
Hana – Alicja Warchocka
Koko – Bruno Owsikowski
Biś – Ignacy Boberek
Dzióbek – Zuzanna Fijewska-Malesza
Narrator/Niedźwiedź/ Tata/Nietoperze – Jarosław Boberek
Sępi Pazur/Sępia Warga – CeZik
Mama – Lidia Sadowa
Wiewiórki – Agata Kołodziejczyk
Chór – Jarosław Boberek, CeZik, Agata Kołodziejczyk, Zuzanna Fijewska-Malesza, Anna Serafińska
Aranżacja wokalna: Anna Serafińska
Oprawa graficzna: Mariusz Malesza
Realizacja nagrania: Anton Borovyj / Studio PRL
Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

OPIS SŁUCHOWISKA

 

Słuchowisko „LODOWY KAMIEŃ I TRZY KRASNOLUDKI” to opowieść o rodzeństwie trojga małych krasnoludków (dwóch chłopców i dziewczynki), którzy marzą o wielkich przygodach. Dlatego w najdłuższą w roku noc łamią zakaz rodziców i wymykają się z domu, aby móc ujrzeć na własne oczy światło Lodowego Kamienia, o którym opowiadała im mama. W konsekwencji, dzieci nieświadomie budzą Lodowego Króla, a cały świat dotychczas znany krasnoludkom, pokrywa się grubą warstwą śniegu. Dzieci ruszają więc na wyprawę w poszukiwaniu Lodowego Króla, aby poprosić go o odejście. Po drodze spotykają różne stworzenia, muszą pokonać wiele przeszkód, ale przede wszystkim muszą nauczyć się porozumiewać ze sobą nawzajem, ponieważ tylko razem mogą odzyskać swój dom i całą Krasnoludzką Krainę. Bajka opowiada o sile rówieśniczej przyjaźni (co istotne, również przyjaźni w rodzeństwie) i o mocy jaką daje wspólne działanie, mimo że nie zawsze jest ono takie proste.

Słuchowisko jest pierwszym z cyklu słuchowisk z Pracowni Bajek Muzycznych MŁYN i zostało pomyślane w nawiązaniu do najlepszej tradycji polskich słuchowisk dla dzieci znanych jako „BAJKI-GRAJKI”, i stworzone z największą dbałością zarówno o warstwę tekstową, jak i muzyczną.. Za realizację słuchowiska ponownie odpowiedzialni są artyści związani z Fundacją Artystyczną Młyn i warszawskim Teatrem MŁYN (siostry Fijewskie, Jarosław Boberek, Filip Dreger – kompozytor, którzy stworzyli cykl słuchowisk „SLONIK W DOMU”). Tym razem jednak do współpracy po raz pierwszy zaproszeni zostali także aktorzy dziecięcy, a także wybitni twórcy polskiego dubbingu oraz artyści internetowi, jak CeZik (twórca takich hitów dla dzieci, jak „W Układzie Słonecznym”).

KOMENTARZ PSYCHOTERAPEUTY

Dzięki uprzejmości naszego Partnera – Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra – łatwiej będzie nam, rodzicom, spojrzeć na świat oczami dziecka. Nasze słuchowisko, jak zwykle, zostało opatrzone komentarzem specjalisty, Moniki Tarnowskiej, terapeutki, koordynatorki Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży INTRA. Komentarz dostępny jest TUTAJ.

 

WSPARCIE FUNDACJI

Jeśli nasze słuchowisko ucieszyło Twoje dziecko, spodobało się rodzinie, wywołało ciekawą rozmowę lub pozwoliło Ci po prostu… dopić poranną kawę, może zechcesz wesprzeć Fundację Artystyczną Młyn dowolną kwotą darowizny? Nasze słuchowisko udostępniamy bezpłatnie. Możesz jednak pomóc nam nam realizować kolejne projekty z Pracowni Bajek Muzycznych MŁYN.

Możesz zrobić to na dwa sposoby:

Za pomocą bramki płatniczej, klikając

.

Za pomocą tradycyjnego przelewu, wpłacając dowolną kwotę na podany niżej numer rachunku, pisząc w tytule przelewu „Darowizna na cele statutowe”. Za każdą wpłatę, serdecznie dziękujemy!

Fundacja Artystyczna Młyn
ul. Ludna 7 m. 15, 00- 405 Warszawa
PKO BP 68102010970000710201405315
„Darowizna na cele statutowe”

WIĘCEJ SŁUCHOWISK

Więcej słuchowisk zrealizowanych przez nas znajdziecie na platformie MŁYNOTEKA w dziale “Dzieci”.

Dwa słuchowiska z cyklu o Słoniku: „JAK SŁONIK POLUBIŁ CHODZENIE DO PRZEDSZKOLA” oraz „SŁONIK I JEGO PRZYJACIELE Z PRZEDSZKOLA”, wspierające najmłodszych w adaptacji przedszkolnej, można pobrać z serwisu „Audioteka”.

 

SŁUCHOWISKO TEATRALNE, MUZYCZNE, RODZINNE

Słuchowisko dla dzieci „Boluś i jeż” to pierwsze słuchowisko zrealizowane przez Fundację Artystyczną Młyn, słuchowisko pod wieloma względami rodzinne, które udostępniamy w czasie, który wszyscy – siłą rzeczy – spędzamy w domach ze swoimi najbliższymi.

Mały Boluś jest zwyczajnym kilkuletnim chłopcem, który – jak każde dziecko – kocha swoich rodziców, lubi chlapać się w kałuży oraz po swojemu próbuje zrozumieć otaczający go świat. Któregoś razu podczas spaceru po parku spotyka wraz z mamą małego, potrzebującego pomocy jeża. Niespodziewany gość oraz związane z nim zamieszanie wywołuje wiele pytań w głowie małego Bolusia: Dlaczego rodzice nie koncentrują już uwagi tylko na mnie? Czy trzeba pomagać słabszym? Czy i dlaczego muszę się dzielić? Co robić, kiedy ogarnia mnie złość?

Poprzez zabawne dialogi i piosenki, oraz współczesną, bardzo realną historię rodzinną, mali słuchacze z łatwością utożsamią się z bohaterem bajki, jednocześnie ćwicząc bezcenną umiejętność społeczną, jaką jest empatia.

Natalia Fijewska-Zdanowska, autorka scenariusza:Historyjki o Bolusiu powstały dla naszych własnych dzieci... Nagrane półamatorsko, ale z sercem i radością, odsłuchiwane potem miliony razy w naszym domu i domach naszych znajomych, a potem dalszych znajomych i nieznajomych... Teraz lądują w sieci, bo czas jest trudny i trzeba się dzielić. Może komuś przyniosą chwilę wytchnienia, a może ktoś odnajdziecie się trochę w Bolusiowej rodzinie, która – no cóż – nie jest rodziną idealną...”

Czego możemy spodziewać się w warstwie muzycznej?

Filip Dreger, kompozytor: „Muzyka do słuchowiska nawiązuje do oprawy polskich bajek muzycznych z ich złotego okresu: lat 60., 70. i początku 80.”

REALIZATORZY:

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Występują: Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Zuzanna Fijewska-Malesza, Bartek Zdanowski
Muzyka, aranżacje, akompaniament: Filip Dreger
Realizacja, nagrania, mastering: Bartek Piasecki, Art Cafe

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st.Warszawa.
Słuchowisko posiada rekomendacje WCIES.

 

 

KLIKNIJ TUTAJ, żeby odsłuchać słuchowisko!


 

WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW

Opowieść porusza temat trudnych uczuć, takich jak złość i zazdrość, które są charakterystyczne dla wieku przedszkolnego i zupełnie normalne, jednak niekonstruktywnie wyrażone i przyjęte z niezrozumieniem, mogą przysparzać rodzinie wielu konfliktowych sytuacji.

Poniżej propozycja kilka ćwiczeń opracowanych przez specjalistów z dziedziny psychologii, które pomogą Wam wykorzystać walory edukacyjne bajki, a tym samym pogłębić relację z własnym dzieckiem.

1. Posłuchaj bajki wraz z dzieckiem.
2. Spróbuj pobawić się z dzieckiem w „Zgadywankę uczuć” bohaterów słuchowiska. Wspólnie zastanówcie się, dlaczego Boluś zachowywał się „niegrzecznie”? Jak czuł się Boluś? Rodzice? Jeż?
3. Pofantazjujcie, co było, gdyby Boluś zamiast mówić: „Jesteście głupi”, powiedział rodzicom o swoich uczuciach. Razem wypiszcie uczucia, o których Boluś mógłby powiedzieć swoim rodzicom.
4. Pobawcie się w „Kalambury emocji”: Dziecko poprzez mimikę pokazuje wybrane przez siebie uczucia, a reszta rodziny próbuje je odgadnąć, aż do skutku. Potem następuje zmiana pokazującego.
5. Przetestujcie w rodzinie sposób otwartej komunikacji według modelu:
„Kiedy ty mówisz / robisz/ zachowujesz się…, wtedy ja czuję / myślę / robię”.


 

WESPRZYJ NAS!

Jeśli nasze słuchowisko ucieszyło Twoje dziecko, spodobało się rodzinie, wywołało ciekawą rozmowę lub pozwoliło Ci po prostu… dopić poranną kawę, może zechcesz wesprzeć Fundację Artystyczną Młyn dowolną kwotą darowizny? W trudnych dla wszystkich, także dla ludzi kultury, czasach, kiedy zostały odwołane wszystkie spektakle dla dzieci i dorosłych z naszego repertuaru, chcemy pozostawać w kontakcie z Widzami, realizując kolejne słuchowiska i spektakle online. Możesz nam w tym pomóc.

Wpłać dowolną kwotę na podany niżej numer rachunku, pisząc w tytule przelewu „Darowizna na cele statutowe”. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Fundacja Artystyczna Młyn
ul. Ludna 7 m. 15, 00- 405 Warszawa
PKO BP 68102010970000710201405315
„Darowizna na cele statutowe”


 
WIĘCEJ SŁUCHOWISK

Poznajcie także inne słuchowiska Fundacji Artystycznej Młyn dla przedszkolaków, które udostępniamy za pośrednictwem serwisu  Audioteka.

 

Słuchowisko jest rekomendowane przez:

 

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy

SŁUCHOWISKO TEATRALNE, MUZYCZNE, RODZINNE

Słuchowisko dla dzieci „Boluś, Asia i dinozaur” to kolejne słuchowisko rodzinne Fundacji Artystycznej Młyn, które powstało rok po realizacji „Bolusia i jeża”.

Nową bohaterką jest młodsza siostra Bolka – Asia. Kiedy Boluś dostaje na urodziny automatycznego dinozaura, Asia nagle zaczyna dziwnie się zachowywać: nie chce wyjść spod stołu i twierdzi, że ma zły humor. Potem dziewczynka nie może zasnąć, a brat niby niechcący uruchamia automatycznego dinozaura… Cały dom staje na głowie, rodzice sami gubią się w tym, komu wolno, a komu nie, spać w łóżku rodziców, i jak sprawić, żeby wreszcie zapanował spokój.

Mamy nadzieję, że i tym razem Wasze rodziny odnajdą się w opowiadanej historii, a mali słuchacze utożsamią się z bohaterami bajki, ćwicząc się w empatii.

REALIZATORZY:

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Występują: Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Zuzanna Fijewska-Malesza, Bartek Zdanowski
Muzyka, aranżacje, akompaniament: Filip Dreger
Realizacja, nagrania, mastering: Bartek Piasecki, Art Cafe

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st.Warszawa.
Słuchowisko posiada rekomendacje WCIES.

 

 

KLIKNIJ TUTAJ, żeby odsłuchać słuchowisko!


 

DLA RODZICÓW

Opowieść porusza temat lęków dziecięcych oraz tzw. buntu dwulatka, który dla wielu rodziców jest trudnym doświadczeniem. Zmęczeni kłopotami wychowawczymi często zapominamy, że właśnie wtedy u naszych dzieci nabiera rozpędu ważny proces związany z kształtowaniem się ich tożsamości. To, w jaki sposób przyjmowane będzie dziecięce „nie”, wpływa na to, jak w przyszłości dziecko będzie wyrażało siebie i stawiało granice innym ludziom.

Poniżej kilka ćwiczeń opracowanych przez specjalistów z dziedziny psychologii, które pomogą Wam wykorzystać walory edukacyjne bajki, a tym samym pogłębić relację z własnym dzieckiem.

  1. Posłuchaj bajki wraz z dzieckiem.
  2. Spróbuj pobawić się z dzieckiem w „Zgadywankę uczuć” bohaterów słuchowiska. Wspólnie zastanówcie się, dlaczego Basia miała „zły humorek”? Jak czuł się Boluś? Rodzice?
  3. Pofantazjujcie, co było, gdyby Asia zamiast mówić: „nie”, powiedziała rodzicom o swoich uczuciach. Razem wypiszcie uczucia, o których Asia mogłaby powiedzieć swojej rodzinie.
  4. Pobawcie się w „Kalambury emocji”: Dziecko poprzez mimikę pokazuje wybrane przez siebie uczucia, a reszta rodziny próbuje je odgadnąć, aż do skutku. Potem następuje zmiana pokazującego.
  5. Pobawcie się w „Lusterko”. Rodzic i dziecko siadają naprzeciwko siebie. Dziecko wymyśla uczucie, które próbuje pokazać rodzicowi za pomocą mimiki, ekspresji ciała, gestów. Rodzic stara się odtworzyć ruchy dziecka niczym lustro i odgadnąć, jaka to emocja, zadając pytania według modelu:

„Widzę, że jesteś radosny / zezłoszczony / smutny… – czy tak?” Aż do momentu potwierdzenia.


 

WSPARCIE FUNDACJI

 

Jeśli nasze słuchowisko ucieszyło Twoje dziecko, spodobało się rodzinie, wywołało ciekawą rozmowę lub pozwoliło Ci po prostu… dopić poranną kawę, może zechcesz wesprzeć Fundację Artystyczną Młyn dowolną kwotą darowizny? W trudnych dla wszystkich, także dla ludzi kultury, czasach, kiedy zostały odwołane wszystkie spektakle dla dzieci i dorosłych z naszego repertuaru, chcemy pozostawać w kontakcie z Widzami, realizując kolejne słuchowiska i spektakle online. Możesz nam w tym pomóc.

Wpłać dowolną kwotę na podany niżej numer rachunku, pisząc w tytule przelewu „Darowizna na cele statutowe”. Za każdą wpłatę, serdecznie dziękujemy!

Fundacja Artystyczna Młyn
ul. Ludna 7 m. 15, 00- 405 Warszawa
PKO BP 68102010970000710201405315
„Darowizna na cele statutowe”


 

WIĘCEJ SŁUCHOWISK

Poznajcie także inne słuchowiska Fundacji Artystycznej Młyn dla przedszkolaków, które udostępniamy za pośrednictwem serwisu  Audioteka.

 

Słuchowisko jest rekomendowane przez:

 

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy

 

 

Logo Ale Jazda

Już 18 i 19 maja o godzinie 9.00 zapraszamy na nasz kanał YT na premierę dwóch odcinków nowego słuchowiska dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym ALE JAZDA!

W szkole zawsze „się dzieje”. Zwłaszcza kiedy jest piękna pogoda, wszyscy są na boisku i każdy robi to, co lubi najbardziej. I tak właśnie zaczyna się słuchowisko pt. „Ale jazda!”. Troje dziewięciolatków z 3c, których na co dzień nie łączą wspólne zainteresowania, przypadkiem odnajduje w krzakach przy boisku szkolnym tajemnicze drzwi. Drzwi są uchylone, a za nimi widać schody prowadzące pod ziemię. Niestety wszystko wskazuje na to, że to właśnie tam przypadkowo wpadła dzieciom szkolna piłka.

Czy w związku z tym powinni wejść do środka? A może powinni poinformować o tym panią nauczycielkę? Czy jednak lepiej odkrycie zachować w tajemnicy? Czy warto przyznawać się do tego, że się boję? A co jeśli wszyscy będą mnie obwiniać za kłopoty?

Tymczasem pod ziemią….pod ziemią kryje się coś, nie do końca z tego świata.

Treść słuchowiska "Ale jazda!" jest mocno zakorzenione w rzeczywistości "wczesnoszkolniaka", zarówno tej realnej, jak i tej wyobrażonej. To rzeczywistość w której dziecko, samodzielnie zaczyna budować relacje międzyrówieśnicze i nie zawsze jest to łatwy proces. Słuchowisko ukazuje ten proces z perspektywy dziecka, jednocześnie nie dając wytycznych „jak powinno być”, ale skupiając się na emocjach jakie temu procesowi towarzyszą.

Niesamowita przygoda! Wartka akcja! Superowe piosenki! A wszystko to odegrane przez dziecięcych aktorów, których narracyjnie prowadzi Jarosław Boberek!

 

REALIZATORZY:

Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza
Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek
Reżyseria wokalna: Anna Serafińska
Muzyka: Filip Dreger
Realizacja dźwięku: Grzegorz Sorbian

Występują:

Ala - Łucja Dobrogowska
Gutek -Mikołaj Wachowski
Krzyś - Kajetan Kucharski
Narrator – Jarosław Boberek
Karaluch - Zuzanna Fijewska-Malesza, Jarosław Boberek, Anna Serafińska
Michał – Ignacy Malesza

Wszystkich odcinków słuchowiska „ALE JAZDA!” można posłuchać na YouTubie Teatru MŁYN!

 

Zdjecie odcinka 1 sluchowiska Ale Jazda! Zdjecie do odcinka 2 Ale Jazda!

Bądź offline!

Słuchowisko "ALE JAZDA!" można również pobrać z MŁYNOTEKI w formacie mp3.

ZAPRASZAMY DO SŁUCHANIA!

A tu coś dla Rodziców!

Psychoterapeuci z Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Intra przygotowali komentarz do odcinków.
Komentarz do odcinków

Na podstawie słuchowiska "Ale jazda!" został napisany program warsztatu psychologicznego dotyczącego budowania relacji międzyrówieśniczych, którego autorkami (i prowadzącymi) są doświadczone psycholożki dziecięce - Grażyna Rembelska i Agnieszka Czusz-Sudoł z Poradni dla dzieci i młodzieży INTRA. Warsztaty już w czerwcu poprowadzimy dla pięciu klas z warszawskich szkół podstawowych:)

Harmonogram warsztatów:

5.06.2024 r

Szkoła Podstawowa nr 33
godz:8:00 - klasa 3a
godz:8:50 - klasa 3b
godz:9:40 - klasa 1a

6.06.2024 r

Szkoła Podstawowa nr 133
godz:8:00 - klasa 3d
godz:8:50 - klasa 1j

Cieszymy się na spotkanie!

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st.Warszawa.