autorka Metody Teatru Interakcyjnego (koordynacja merytoryczna), współautorka scenariuszy spotkań teatralno-wyobraźniowych oraz spektakli interakcyjnych, aktorka, animatorka
Aktorka, animatorka, realizator projektów, ukończyła filozofię na UW, w 2008 roku zdała egzamin eksternistyczny na aktora dramatu. Laureatka wielu nagród aktorskich, stypendystka programu “Młoda Polska” NCK, w ramach którego zrealizowała monogram „Ala z elementarza" w reż. Agnieszki Glińskiej. Zagrała w wielu spektaklach Teatru MŁYN. Występowała także na deskach takich warszawskich teatrów jak: Teatr Dramatyczny, Och-Teatr, Teatr Ochoty, Teatr Polski, Teatr Wytwórnia, Teatr Stara Prochownia. Autorka Interakcyjnej Metody Teatralnej, na podstawie której pisze programy, prowadzi warsztaty, szkoli animatorów i nauczycieli (m.in. współpracując z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń). Współtwórczyni i realizatorka projektów artystyczno-edukacyjnych dla dzieci z ramienia Fundacji (m.in.: warsztatów teatralnych, warsztatów teatralno-wyobraźniowych, warsztatów dla dzieci i rodziców).
Autorka słuchowisk o Słoniku dla dzieci w wieku przedszkolnym (m.in:"Jak Słonik polubił chodzenie do przedszkola", "Słonik i jego przyjaciele z przedszkola" oraz "Słonik w domu" - 10 odcinków) oraz współrealizatorka słuchowisk dla dzieci. W ramach stypendium MKiDN “Kultura w sieci” napisała książeczkę interakcyjną o Słoniku i jego mamie.
Współautorka i realizatorka interakcyjnego spektaklu pt. "Chichotek". Autorka projektu "TO O MNIE! czyli teatr zaangażowany w przedszkole", który w 2020 roku został nagrodzony (1 miejsce) Warszawską Nagrodą Edukacji Kulturalnej. Cykl słuchowisk jej autorstwa "SŁONIK W DOMU" dostał nominacje w 2 kategoriach w konkursie SŁONECZNIKI 2021 oraz wyróżnienie w konkursie S3KTOR 2021.
Prywatnie mama Ignacego.
animatorka, współautorka scenariuszy spotkań teatralno-wyobraźniowych, organizacja widowni
Absolwentka pedagogiki społecznej i opiekuńczo - wychowawczej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kilka lat pracowała jako wychowawca w montessoriańskim przedszkolu „Artystyczny Kącik”. Ukończyła kurs pedagogiki cyrku oraz „Metody Ruchu Rozwijającego Sherborne” I stopnia, uprawniające do prowadzenia zajęć. Przez dwa lata uczęszczała na zajęcia do szkoły cyrkowej, a wcześniej brała udział w zajęciach cyrkowych w Ognisku „Stara Prochownia”.
Zdobyła Certyfikat „Szkoły Rodziców i Wychowawców” z metody komunikacyjnej „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Współpracowała z Fundacją „Bullerbyn” wspierającą dorosłych w budowaniu relacji z dzieckiem, opartej na szacunku i zaufaniu.
Autorka i realizatorka cyklu zajęć cyrkowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Projekt realizowany był w kilku placówkach edukacyjnych (m.in. Szkole Podstawowej Montessori im. Św. Urszuli Ledóchowskiej, w Przedszkolu „Słonecznik”, klubiku „Uliczka Kwiatowa”), natomiast w 2013roku został zrealizowany w dwóch warszawskich Szkołach Podstawowych dzięki dofinansowaniu z Biura Edukacji M. St. Warszawy.
Od 2014 roku prowadzi cykl 2-miesięcznych zajęć teatralnych w przedszkolach w ramach dofinansowanego przez Urząd m. st. Warszawy projektu organizowanego przez Fundację Artystyczną Młyn. Współautorka i prowadząca m.in. warsztaty kulinarno-teatralne dla dzieci w wieku przedszkolnym, współprowadząca wyobraźniowy warsztat teatralny "Wyprawa na Dziki Zachód". Prowadząca cykl warsztatów dla dzieci 3letnich na podstawie słuchowiska "JAK SŁONIK POLUBIŁ CHODZENIE DO PRZEDSZKOLA". Współautorka i współprowadząca warsztat teatralno - lalkowy "Skrzatowisko" dla przedszkolaków, który był realizowany w przedszkolach publicznych dzięki dofinansowaniu Urzędu Dzielnicy "Włochy" i Urzędu Dzielnicy "Mokotów" m.st.Warszawy. Prowadziła również spotkania teatralne on-line pt. " Chichotek odwiedza przedszkole" we włochowskich przedszkolach. Współautorka i współprowadząca warsztat “Misja specjalna - Wyobraźnia” dla przedszkolaków.
Realizatorka swoich autorskich zajęć cyrkowych dla dzieci w wieku szkolnym w warszawskim Centrum Wspierania Rodzin.
Prywatnie mama trójki dzieci.
koordynatorka organizacyjna
Z wykształcenia pedagog specjalny o specjalizacji resocjalizacja, przez 31 lat związana ze Służbą Więzienną. Od dwóch lat na emeryturze, od roku 2022 współpracuje z Teatrem Młyn, obecnie przy projekcie "Ale MŁYN w Rampie".
promocja, media społecznościowe, strona internetowa
Z wykształcenia politolog i charakteryzator, wieloletni pracownik marketingu w dużej korporacji, z natury dusza artystyczna. Od 10 lat prowadzi zajęcia ceramiczne z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym współpracując z przedszkolami, szkołami i domami kultury . Od niedawna pracuje w Bibliotece Publicznej. Ukończyła liczne kursy z zakresu ceramiki, arterapii, kwalifikacji pedagogicznych. Interesuje się mediami społecznościowymi i nowoczesnymi technologiami, ukończyła certyfikowany kurs z zakresu Otwartych Zasobów Edukacyjnych w Bibliotece. Z Fundacją bardzo owocnie współpracuje od 2022 roku przy promocji Teatru MŁYN.
aktorka, wokalistka, współautorka scenariuszy do spektakli interakcyjnych, więcej informacji
autorka tekstów piosenek do spektakli interakcyjnych, więcej informacji
aktorka, współprowadząca spotkania teatralno-wyobraźniowe
Aktorka, od 15 lat związana z Teatrem Rampa, gościnnie występuje także na deskach warszawskiego Teatru Capitol. Współpracowała m.in. z Teatrami w Kielcach, Radomiu i w Warszawie. „Tajemniczy ogród”, „Damy i Huzary”, „Pinokio”, „Babcia mówi Pa Pa”, „Calineczka”, „Mały Syrenek”, „Rent”, „Mistrz i Małgorzata”, „Na wschód od Hollywood”… to jedynie ułamek z wielu rampowych tytułów w jakich zagrała.
Za rolę Paulinki w spektaklu „Dzień Dziecka”otrzymała główną nagrodę aktorską na Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu.
W Teatrze Rampa prowadzi warsztaty aktorskie z elementami improwizacji dla dzieci w rożnym wieku.
aktor, występuje w spektaklach interakcyjnych
Absolwent PWST we Wrocławiu. Pojawia się także w telewizji i filmach. Brał udział w przedstawieniach dla dzieci, m.in: „Wielka Wyprawa”, „Pinokio”, „O dwóch takich, co ukradli…”, „W pogoni za bajką” , „Świat Bastiana", „Książę i żebrak” (grupa Tintilo). Aktualnie gra w spektaklach „Dzień Dziecka”, „Awantura o Basię”, „Tajemniczy ogród, „Wanna Archimedesa”. Prowadzi warsztaty z młodymi widzami, pokazując im teatr „od kuchni”, przybliżając blaski i wyzwania zawodu aktora. Prowadzi również warsztaty dla dzieci dotyczące legend i baśni warszawskich oraz interpretacji poezji.
reżyserska spektakli interakcyjnych
Absolwentka kulturoznawstwa ( Uniwersytet Wrocławski), reżyserii teatru lalek (PWST), a takżeSzkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego ( Ośrodek „Intra” w Warszawie).
Jako reżyser teatru lalek współpracowała z teatrami na terenie całej Polski ( także szkołami teatralnymi), realizując ok. 30 spektakli. Były wśród nich nagradzane na festiwalach: „Jan Tajemnik”,„Królowa śniegu” (Teatr: „Lalka” w Warszawie), „Opowieści z królestwa Lailonii dla dużych i małych” ( Teatr im. H, Ch. Andersena w Lublinie”), „Pan Huczek” ( Białostocki Teatr Lalek”). Od lat współpracuje też z amatorskim ruchem teatralnym- w ramach tej działalności zrealizowała kilkanaście spektakli z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Jest też autorką i realizatorką wielu warsztatów dla dzieci i młodzieży (m.in. w Teatrze Ochota czy w Teatrze Polskim).
scenograf/twórca lalek
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. (dyplom z wyróżnieniem w 1979 r.). Zajmuje się malarstwem, scenografią, wystawiennictwem. W swoim dorobku artystycznym ma przygotowanie scenografii do ponad osiemdziesięciu spektakli teatralnych. Wiele lat związany był z „Teatrem Wierszalin”, który trzykrotnie został laureatem prestiżowej nagrody Fringe First na największym europejskim Festiwalu Teatralnym w Edynburgu za spektakle, do których scenografię zaprojektował i wykonał Mikołaj Malesza. Jako scenograf współpracował on także z wieloma innymi teatrami w całej Polsce., m.in. Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem Rozmaitości i Teatrem Powszechnym w Warszawie, a także, a może przede wszystkim, z prawie wszystkimi teatrami lalek na terenie całej Polski Wielokrotnie był nagradzany głównymi nagrodami na festiwalach teatrów lalek w Polsce (w Opolu, Bielsku-Białej, Toruniu).
Jako malarz ma w swoim dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych i wiele nagród. Uczestniczył także w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Francji,
Belgii, Holandii, Anglii, Czechosłowacji, Włoszech, Austrii, USA, Japonii). Twórca scenografii do interakcyjnych spektakli realizowanych przez Teatr MŁYN.
autor muzyki do spektakli interakcyjnych
Z wykształcenia filolog polski i pianista po średniej szkole muzycznej. Pracuje zawodowo jako programista. Od czasu pierwszego wysłuchania musicalu “Cats” Andrew Lloyda Webbera w 1994 jego namiętnością są współczesne musicale sceniczne. Z Teatrem Młyn współpracuje od lat - autor muzyki do spektakli muzycznych oraz do słuchowisk dla dzieci w wieku przedszkolnym m.in: słuchowiska o Słoniku, słuchowiska o Bolusiu i inne. Autor muzyki do interakcyjnych spektakli dla dzieci realizowanych przez Teatr MŁYN.
grafik /ilustrator
Z wykształcenia Artysta Plastyk, ukończył Akademię Sztuk Pięknych. Zawodowo zajmuję się grafiką i ilustracją. Od lat współpracuje z Teatrem MŁYN tworząc grafikę i ilustracje do projektów skierowanych do najmłodszych (m.in: słuchowiska o Słoniku/plakaty do spektakli interakcyjnych).