SPOTKANIA TEATRALNO-WYOBRAŹNIOWE

Serdecznie zapraszamy grupy przedszkolne oraz klasy 1-3 na

SPOTKANIA TEATRALNO-WYOBRAŹNIOWE!

 

Program każdego SPOTKANIA bazuje na metodzie teatru interakcyjnego i jest formą „przygody teatralnej”, w której dzieci biorą udział.

Co będzie się działo?

Na początku uczestnikom zostaje opowiedziana historia, na której bazuje całość programu. Następnie dzieci zaproszone zostają do aktywności teatralnych (opierających się na autoprezentacji/na odgrywaniu scenek/śpiewaniu/tańczeniu) i spotykają w trakcie swoich działań różnych bohaterów historii, którzy kierują ich do kolejnych stacji. Dzięki wykonywaniu danych aktywności, uczestnicy przesuwają się od stacji do stacji. Całość spotkania jest w formie mini przedstawienia dziejącego się „tu i teraz”, którego głównymi bohaterami są same dzieci. Tylko dzięki aktywności uczestników, ich wyobraźni i współpracy, historia „toczy się do przodu”, jednocześnie dając dzieciom poczucie uczestniczenia w niesamowitym, wyobrażonym świecie teatralnym.

Każdego roku w ramach projektu Ale MŁYN w Rampie będzie powstawało jedno spotkanie teatralno-wyobraźniowe.

Już od czerwca 2023 roku zapraszamy Was na pierwsze z cyklu spotkanie teatralno-wyobraźniowe pt.

„Akcja: ZŁOTY WIELORYB”.

Spotkanie podzielone jest na dwie części – przygotowawczą i zabawę teatralną.

Etap przygotowawczy to kilka zabaw i ćwiczeń teatralnych, mających na celu rozćwiczenie głosu i ciała na scenie, co ułatwi uczestnikom stworzenie pełnowymiarowych postaci scenicznych podczas zabawy teatralnej.

Następnie uczestnikom zostanie opowiedziana historia:

Daleko stąd, u wybrzeży Australii odkryto wyjątkowe zwierzę – ZŁOTEGO WIELORYBA. Okazało się, że na całym świecie żyje tylko jeden Złoty Wieloryb i że ma on niesłychane właściwości uzdrawiające środowisko wodne. Jednakże okazało się również, że Wieloryb ten żywi się wyłącznie specjalnymi kamieniami UGUBAI i że jego życie na wolności może być zagrożone. Dlatego też wybudowano specjalne, olbrzymie akwarium, w którym umieszczono Złotego Wieloryba, żeby zapewnić mu dobre warunki do funkcjonowania. Agencja ds. Ochrony Wszechświata zatrudniła najlepszych nurków, którzy z całego świata zwozili kamienie UGUBAI, aby utrzymać Wieloryba przy życiu. Któregoś dnia, opiekunowie Wieloryba zauważyli, że zwierzę bardzo słabnie, a jego złoty kolor blaknie i staje się coraz bardziej brązowy. Szukając przyczyny odkryto, ze ktoś wykopał tunel pod akwarium i wykradł wszystkie kamienie UGUBAI, a Wieloryb z chwili na chwilę słabnie coraz bardziej. Trzeba ruszyć na ratunek i odnaleźć złodzieja, zanim będzie za późno….

Wprowadzenie to jest bazą do aktywizacji dzieci w dalszej części spotkania. Uczestnicy zostaną zaproszeni do stworzenia sobie swojej postaci – Agenta/Agentki ds. Ochrony Wszechświata. Dzieci będą przesuwały się od stacji do stacji, wykonując kolejne zadania z dziedziny autoprezentacji, pantomimy, improwizacji, działając jednocześnie twórczo jako grupa i rozwijając umiejętności współpracy międzyrówieśniczej.

MIEJSCE

Spotkania odbywają się na Scenie Eksperymentalnej w Teatrze Rampa (ul. Kołowa 20, Warszawa), a w okresie wiosenno-letnim spotkania częściowo będą odbywały się na dworze.

REKRUTACJA

Aby zapisać grupę na spotkanie zapraszamy do kontaktu telefonicznego – Justyna Szatkowska: tel. 888 149 888 lub mailowego: fundacjamlyn.mlynek@gmail.com

W każdym spotkaniu może brać udział jedna grupa przedszkolna/klasa, czyli ok. 25 osób. Ponieważ pragniemy być dostępni dla jak największej liczby osób, opłata za udział jest symboliczna – 5zł/osobę.

Ilość miejsc jest ograniczona, nie ma możliwości zmiany zarezerwowanego terminu.

Zapraszamy do zapisów!

 

REALIZATORZY

Zuzanna Fijewska-Malesza
Justyna Szatkowska
Kamila Boruta-Marszałek