KONFERENCJA

Wszystkich Nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych zapraszamy na konferencje „KILKULATEK IDZIE DO TEATRU” organizowaną przez Teatr MŁYN we współpracy z Teatrem Rampa, a finansowaną przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Wyprawa do teatru dla kilkulatka to nie lada przeżycie. Łączy się z różnymi emocjami – tymi pozytywnymi jak ciekawość, radość czy ekscytacja, ale nieraz też z tymi trudnymi jak lęk przed nieznanym, niepewność czy strach wywołany doświadczeniem spektaklu teatralnego. Jak przygotować grupę kilkulatków na takie przeżycie? Jak zaangażować teatralnie małych widzów? Jak zaopiekować się indywidualnymi emocjami dziecka, jednocześnie odpowiadając na potrzeby całej grupy? Jak sprawić aby przeżycie teatralne było pozytywnym przeżyciem całej grupy, nie wykluczającym bardziej wrażliwych jednostek?

Te wszystkie tematy chcielibyśmy poruszyć przy okazji wspólnego spotkania z nauczycielami. Prezentacje w formie wykładowo-warsztatowej przedstawią Państwu – Zuzanna Fijewska – Malesza (aktorka i animatorka, od ponad 15 lat pracująca teatralnie z kilkulatkami), która opowie o Metodzie Teatru Interakcyjnego oraz Katarzyna Szumlas (animatorka zajmująca się edukacją kulturalną dla dzieci oraz producentka spektakli teatralnych dla dzieci i młodzieży), która opowie o spektaklach dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i sile narzędzia jakim jest improwizacja w pracy z kilkulatkami. Na zakończenie zaprosimy Państwa na wykład Moniki Tarnowskiej (psycholożki, terapeutki i koordynatorki Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży INTRA), która omówi pod kątem psychologicznym, jak przygotować grupę na doświadczenie jakim jest spektakl teatralny oraz jak później można takie doświadczenie z dziećmi omówić. Pomiędzy wykładami zapraszamy Państwa serdecznie do rozmów i dzielenia się swoimi refleksjami przy kawie i herbacie.

Zapisy na konferencje pod linkiem (podam link jak WCIES go utworzy)

Czekamy na Państwa już 23 kwietnia od g.9.45 w Teatrze Rampa na Scenie Klubowej!

 

Do zakładki o nas uzupełnienie opisu Grażyny

 

Grażyna Kołakowska – koordynatorka

Z wykształcenia pedagog specjalny o specjalizacji resocjalizacja, przez 31 lat związana ze Służbą Więzienną. Od dwóch lat na emeryturze, od roku 2022 współpracuje z Teatrem Młyn, obecnie przy projekcie „Ale MŁYN w Rampie”.