KONFERENCJA pt. "KILKULATEK IDZIE DO TEATRU"

Wszystkie Nauczycielki i Nauczycieli z warszawskich placówek przedszkolnych i wczesnoszkolnych zapraszamy na
Konferencję pt. „KILKULATEK IDZIE DO TEATRU”
organizowaną przez Teatr MŁYN we współpracy z Teatrem Rampa, a finansowaną przez Warszawskie

Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

 

Wyprawa do teatru dla kilkulatka to nie lada przeżycie. Łączy się z różnymi emocjami – tymi pozytywnymi jak ciekowość, radość czy ekscytacja, ale nieraz też z tymi trudnymi, jak lęk przed nieznanym, niepewność czy strach wywołany doświadczeniem spektaklu teatralnego. Jak przygotować grupę kilkulatków na takie przeżycie? Jak zaangażować teatralnie małych widzów? Jak zaopiekować się indywidualnymi emocjami dziecka, jednocześnie odpowiadając na potrzeby całej grupy? Jak sprawić, aby przeżycie teatralne było pozytywnym przeżyciem całej grupy, niewykluczającym bardziej wrażliwych jednostek?

Te wszystkie tematy chcielibyśmy poruszyć przy okazji wspólnego spotkania. Prezentacje w formie wykładowo-warsztatowej przedstawią Państwu:

❖ Zuzanna Fijewska-Malesza (aktorka i animatorka, od ponad 15 lat pracująca teatralnie z kilkulatkami), która opowie o Metodzie Teatru Interakcyjnego.

❖ Katarzyna Szumlas (animatorka zajmująca się edukacją kulturalną dla dzieci oraz producentka spektakli teatralnych dla dzieci i młodzieży), która opowie o spektaklach dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i sile narzędzia, jakim jest improwizacja w pracy z kilkulatkami.

❖ Monika Tarnowska (psycholożka, terapeutka i koordynatorka Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży INTRA), która omówi pod kątem psychologicznym, jak przygotować grupę na doświadczenie, jakim jest spektakl teatralny oraz jak później można takie doświadczenie z dziećmi omówić.

Pomiędzy wykładami zapraszamy Państwa serdecznie do rozmów i dzielenia się swoimi refleksjami przy kawie i herbacie .

Zapisy na konferencje pod linkiem

Czekamy na Państwa już 23 kwietnia od g. 9.45 w Teatrze Rampa na Scenie Klubowej!