SPOTKANIA TEATRALNO-WYOBRAŹNIOWE

Serdecznie zapraszamy grupy przedszkolne oraz klasy 1-3 na

SPOTKANIA TEATRALNO-WYOBRAŹNIOWE!

 

Program każdego SPOTKANIA bazuje na metodzie teatru interakcyjnego i jest formą „przygody teatralnej”, w której dzieci biorą udział.

Co będzie się działo?

Na  początku uczestnikom zostaje opowiedziana historia, na której bazuje całość programu. Następnie dzieci zaproszone zostają do aktywności teatralnych (opierających się na autoprezentacji/na odgrywaniu scenek/śpiewaniu/tańczeniu) i spotykają w trakcie swoich działań różnych bohaterów historii, którzy kierują ich do kolejnych stacji. Dzięki wykonywaniu danych aktywności, uczestnicy przesuwają się od stacji do stacji. Całość spotkania jest w formie mini przedstawienia dziejącego się „tu i teraz”, którego głównymi bohaterami są same dzieci. Tylko dzięki aktywności uczestników, ich wyobraźni i współpracy, historia „toczy się do przodu”, jednocześnie dając dzieciom poczucie uczestniczenia w niesamowitym, wyobrażonym świecie teatralnym.

Każdego roku w ramach projektu Ale MŁYN powstaje jedno spotkanie teatralno-wyobraźniowe. 

Już od maja tego roku zapraszamy Was na drugie z cyklu spotkanie teatralno-wyobraźniowe

pt. „Akcja: ZWIERZOPRZEDMIOTY

Spotkanie podzielone jest na dwie części – przygotowawczą i zabawę teatralną.

Etap przygotowawczy to kilka zabaw i ćwiczeń teatralnych, mających na celu rozćwiczenie głosu i ciała na scenie, co ułatwi uczestnikom zaangażowanie się w zadania teatralne w dalszej części warsztatu.

Następnie uczestnikom zostanie opowiedziana historia:

Na warszawskiej Ochocie, w niewielkim mieszkanku znajduje się laboratorium dr Martineza. Ten wyjątkowo mądry i zdolny naukowiec dokonał ostatnio niebywałego odkrycia, a mianowicie udało mu się stworzyć ZWIERZOPRZEDMIOTY. Po wielu latach badań udało mu się ożywić niektóre przedmioty nadając im cechy zwierzęce, w wyniku czego powstały np. Łyżko- jaszczurki czy Motylo-kartki. Obserwując ZWIRZOPRZEDMIOTY dr Martinez doszedł do wniosku, że są one nie tylko nieszkodliwe, ale posiadają różne zdolności i mają uczucia. Jednakże dawny przyjaciel dr Martineza – dr Gruder – równie zdeterminowany, żeby odkryć ZWIRZOPRZEDMIOTY, nie zgadzał się z tą teorią. Dr Gruder był bardzo bogatym naukowcem, posiadał ogromne laboratorium i tysiące pomocników, ale niestety mniej zdolności i wiedzy niż dr Martinez. Dr Gruder uważał, że ZWIERZOPRZEDMIOTY nie mogą mieć uczuć i żadnych zdolności i planował, że jeśli uda mu się je stworzyć, to będzie je sprzedawał i zarobi mnóstwo pieniędzy. Niestety, pewnego poranka przez nieuwagę kilka ZWIERZOPRZEDMIOTÓW uciekło dr Martinezowi, i nie można ich znaleźć…Na nieszczęście dowiedział się o tym dr Gruder i właśnie wysłał na poszukiwania zaginionych ZWIERZOPRZEDMIOTÓW swoich Agento-Hycli….

Kto pierwszy odnajdzie ZWIERZOPRZEDMIOTY? Dr Martinez prosi o pomoc, więc trzeba ruszać na ratunek ZWIERZOPRZEDMIOTOM!

Wprowadzenie to jest bazą do aktywizacji dzieci w dalszej części spotkania. Uczestnicy będą dostawiali kolejne wskazówki, gdzie mogą odnaleźć zaginione ZWIERZOPRZEDMIOTY,  a na swojej drodze spotkają różne ciekawe postaci zaangażowane w poszukiwania. Jednak, aby odnaleźć zgubę, będzie trzeba wykonać zadania z dziedziny autoprezentacji, pantomimy, improwizacji, działając jednocześnie twórczo jako grupa i rozwijając umiejętności współpracy międzyrówieśniczej.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

REALIZATORZY:

Zuzanna Fijewska-Malesza
Justyna Szatkowska
Kamila Boruta-Marszałek

MIEJSCE

Spotkania odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” – Oddział „Baśniowy” ul. Rokosowska 4.

REKRUTACJA

Aby zapisać grupę na spotkanie zapraszamy do kontaktu telefonicznego – Justyna Szatkowska, tel. 888 149 888 lub mailowego: fundacjamlyn.mlynek@gmail.com

W każdym spotkaniu może brać udział jedna grupa przedszkolna/klasa, czyli ok. 25 osób. Ponieważ pragniemy być dostępni dla jak największej liczby osób, opłata za udział jest symboliczna – 5zł/osobę.

Ilość miejsc jest ograniczona,  nie ma możliwości zmiany zarezerwowanego terminu.

Zapraszamy do zapisów!