o nas

Zuzanna Fijewska-Malesza

autorka Metody Teatru Interakcyjnego (koordynacja merytoryczna), współautorka scenariuszy spotkań teatralno-wyobraźniowych oraz spektakli interakcyjnych, aktorka, animatorka

Aktorka, animatorka, realizator projektów, ukończyła filozofię na UW, w 2008 roku zdała egzamin eksternistyczny na aktora dramatu. Laureatka wielu nagród aktorskich, stypendystka programu “Młoda Polska” NCK, w ramach którego zrealizowała monogram „Ala z elementarza" w reż. Agnieszki Glińskiej. Zagrała w wielu spektaklach Teatru MŁYN. Występowała także na deskach takich warszawskich teatrów jak: Teatr Dramatyczny, Och-Teatr, Teatr Ochoty, Teatr Polski, Teatr Wytwórnia, Teatr Stara Prochownia. Autorka Interakcyjnej Metody Teatralnej, na podstawie której pisze programy, prowadzi warsztaty, szkoli animatorów i nauczycieli (m.in. współpracując z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń). Współtwórczyni i realizatorka projektów artystyczno-edukacyjnych dla dzieci z ramienia Fundacji (m.in.: warsztatów teatralnych, warsztatów teatralno-wyobraźniowych, warsztatów dla dzieci i rodziców).

Autorka słuchowisk o Słoniku dla dzieci w wieku przedszkolnym (m.in:"Jak Słonik polubił chodzenie do przedszkola", "Słonik i jego przyjaciele z przedszkola" oraz "Słonik w domu" - 10 odcinków) oraz współrealizatorka słuchowisk dla dzieci. W ramach stypendium MKiDN “Kultura w sieci” napisała książeczkę interakcyjną o Słoniku i jego mamie.

Współautorka i realizatorka interakcyjnego spektaklu pt. "Chichotek" oraz "Chichotek i Zaśmiejka w Krainie Koron Drzew". Autorka projektu "TO O MNIE! czyli teatr zaangażowany w przedszkole", który w 2020 roku został nagrodzony (1 miejsce) Warszawską Nagrodą Edukacji Kulturalnej. Cykl słuchowisk jej autorstwa "SŁONIK W DOMU" dostał nominacje w 2 kategoriach w konkursie SŁONECZNIKI 2021 oraz wyróżnienie w konkursie S3KTOR 2021.

Prywatnie mama Ignacego.

Justyna Szatkowska

animatorka, współautorka scenariuszy spotkań teatralno-wyobraźniowych, organizacja widowni

Absolwentka pedagogiki społecznej i opiekuńczo - wychowawczej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kilka lat pracowała jako wychowawca w montessoriańskim przedszkolu „Artystyczny Kącik”. Ukończyła kurs pedagogiki cyrku oraz „Metody Ruchu Rozwijającego Sherborne” I stopnia, uprawniające do prowadzenia zajęć. Przez dwa lata uczęszczała na zajęcia do szkoły cyrkowej, a wcześniej brała udział w zajęciach cyrkowych w Ognisku „Stara Prochownia”.

Zdobyła Certyfikat „Szkoły Rodziców i Wychowawców” z metody komunikacyjnej „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Współpracowała z Fundacją „Bullerbyn” wspierającą dorosłych w budowaniu relacji z dzieckiem, opartej na szacunku i zaufaniu.

Autorka i realizatorka cyklu zajęć cyrkowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Projekt realizowany był w kilku placówkach edukacyjnych (m.in. Szkole Podstawowej Montessori im. Św. Urszuli Ledóchowskiej, w Przedszkolu „Słonecznik”, klubiku „Uliczka Kwiatowa”), natomiast w 2013roku został zrealizowany w dwóch warszawskich Szkołach Podstawowych dzięki dofinansowaniu z Biura Edukacji M. St. Warszawy.

Od 2014 roku prowadzi cykl 2-miesięcznych zajęć teatralnych w przedszkolach w ramach dofinansowanego przez Urząd m. st. Warszawy projektu organizowanego przez Fundację Artystyczną Młyn. Współautorka i prowadząca m.in. warsztaty kulinarno-teatralne dla dzieci w wieku przedszkolnym, współprowadząca wyobraźniowy warsztat teatralny "Wyprawa na Dziki Zachód". Prowadząca cykl warsztatów dla dzieci 3letnich na podstawie słuchowiska "JAK SŁONIK POLUBIŁ CHODZENIE DO PRZEDSZKOLA". Współautorka i współprowadząca warsztat teatralno - lalkowy "Skrzatowisko" dla przedszkolaków, który był realizowany w przedszkolach publicznych dzięki dofinansowaniu Urzędu Dzielnicy "Włochy" i Urzędu Dzielnicy "Mokotów" m.st.Warszawy. Prowadziła również spotkania teatralne on-line pt. " Chichotek odwiedza przedszkole" we włochowskich przedszkolach. Współautorka i współprowadząca warsztat “Misja specjalna - Wyobraźnia” dla przedszkolaków.

Realizatorka swoich autorskich zajęć cyrkowych dla dzieci w wieku szkolnym w warszawskim Centrum Wspierania Rodzin.

Prywatnie mama trójki dzieci.

Grażyna Kołakowska

koordynatorka organizacyjna

Z wykształcenia pedagog specjalny o specjalizacji resocjalizacja, przez 31 lat związana ze Służbą Więzienną. Od dwóch lat na emeryturze, od roku 2022 współpracuje z Teatrem Młyn, obecnie przy projekcie "Ale MŁYN w Rampie".

Olga Hilger

promocja, media społecznościowe, strona internetowa

Językoznawca po polonistyce na UW. Mama 3 dzieci, autorka książek psychologicznych dla dzieci i słuchowiska dla dzieci. Wcześniej koordynatorka działu kultury w Fundacji Rodzic w mieście. Autorka projektu www.kulturaodkolyski.pl. Przez większość życia pracowała jako copywriter w agencjach reklamowych. Słowo jest dla niej bardzo ważne, pracuje głównie z językiem i poprzez język.

Z zamiłowania rekonstruktorka historyczna.

Agata Kołodziejczyk /Fijewska/

aktorka, wokalistka, współautorka scenariuszy do spektakli interakcyjnych, więcej informacji

Natalia Fijewska-Zdanowska

autorka tekstów piosenek do spektakli interakcyjnych, więcej informacji

Kamila Boruta-Marszałek

aktorka, współprowadząca spotkania teatralno-wyobraźniowe

Aktorka, od 15 lat związana z Teatrem Rampa, gościnnie występuje także na deskach warszawskiego Teatru Capitol. Współpracowała m.in. z Teatrami w Kielcach, Radomiu i w Warszawie. „Tajemniczy ogród”, „Damy i Huzary”, „Pinokio”, „Babcia mówi Pa Pa”, „Calineczka”, „Mały Syrenek”, „Rent”, „Mistrz i Małgorzata”, „Na wschód od Hollywood”… to jedynie ułamek z wielu rampowych tytułów w jakich zagrała. 
Za rolę Paulinki w spektaklu „Dzień Dziecka”otrzymała  główną nagrodę aktorską na Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu. 
W Teatrze Rampa prowadzi warsztaty aktorskie z elementami improwizacji dla dzieci w rożnym wieku. 

Konrad Marszałek

aktor, występuje w spektaklach interakcyjnych

Absolwent PWST we Wrocławiu. Pojawia się także w telewizji i filmach. Brał udział w przedstawieniach dla dzieci, m.in: „Wielka Wyprawa”, „Pinokio”, „O dwóch takich, co ukradli…”, „W pogoni za bajką” , „Świat Bastiana", „Książę i żebrak” (grupa Tintilo). Aktualnie gra w spektaklach „Dzień Dziecka”, „Awantura o Basię”, „Tajemniczy ogród, „Wanna Archimedesa”. Prowadzi warsztaty z młodymi widzami, pokazując im teatr „od kuchni”, przybliżając blaski i wyzwania zawodu aktora. Prowadzi również warsztaty dla dzieci dotyczące legend i baśni warszawskich oraz interpretacji poezji.

Ewa Sokół-Malesza

reżyserska spektakli interakcyjnych

Absolwentka kulturoznawstwa ( Uniwersytet Wrocławski), reżyserii teatru lalek (PWST), a takżeSzkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego ( Ośrodek „Intra” w Warszawie).
Jako reżyser teatru lalek współpracowała z teatrami na terenie całej Polski ( także szkołami 
teatralnymi), realizując ok. 30 spektakli. Były wśród nich nagradzane na festiwalach: „Jan Tajemnik”,„Królowa śniegu” (Teatr: „Lalka” w Warszawie), „Opowieści z królestwa Lailonii dla dużych i małych” ( Teatr im. H, Ch. Andersena w Lublinie”), „Pan Huczek” ( Białostocki Teatr Lalek”). Od lat współpracuje też z amatorskim ruchem teatralnym- w ramach tej działalności zrealizowała kilkanaście spektakli z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Jest też autorką i realizatorką wielu warsztatów dla dzieci i młodzieży (m.in. w Teatrze Ochota czy w Teatrze Polskim).

Mikołaj Malesza

scenograf/twórca lalek

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. (dyplom z wyróżnieniem w 1979 r.). Zajmuje się malarstwem, scenografią, wystawiennictwem. W swoim dorobku artystycznym ma przygotowanie scenografii do ponad osiemdziesięciu spektakli teatralnych. Wiele lat związany był z „Teatrem Wierszalin”, który trzykrotnie został laureatem prestiżowej nagrody Fringe First na największym europejskim Festiwalu Teatralnym w Edynburgu za spektakle, do których scenografię zaprojektował i wykonał Mikołaj Malesza. Jako scenograf współpracował on także z wieloma innymi teatrami w całej Polsce., m.in. Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem Rozmaitości i Teatrem Powszechnym w Warszawie, a także, a może przede wszystkim, z prawie wszystkimi teatrami lalek na terenie całej Polski Wielokrotnie był nagradzany głównymi nagrodami na festiwalach teatrów lalek w Polsce (w Opolu, Bielsku-Białej, Toruniu).
Jako malarz ma w swoim dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych i wiele nagród. Uczestniczył także w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Francji,
Belgii, Holandii, Anglii, Czechosłowacji, Włoszech, Austrii, USA, Japonii). Twórca scenografii do interakcyjnych spektakli realizowanych przez Teatr MŁYN.

Filip Dreger

autor muzyki do spektakli interakcyjnych

Z wykształcenia filolog polski i pianista po średniej szkole muzycznej. Pracuje zawodowo jako programista. Od czasu pierwszego wysłuchania musicalu “Cats” Andrew Lloyda Webbera w 1994 jego namiętnością są współczesne musicale sceniczne. Z Teatrem Młyn współpracuje od lat - autor muzyki do spektakli muzycznych oraz do słuchowisk dla dzieci w wieku przedszkolnym m.in: słuchowiska o Słoniku, słuchowiska o Bolusiu i inne. Autor muzyki do interakcyjnych spektakli dla dzieci realizowanych przez Teatr MŁYN.

Mariusz Malesza

grafik /ilustrator

Z wykształcenia Artysta Plastyk, ukończył Akademię Sztuk Pięknych. Zawodowo zajmuję się grafiką i ilustracją. Od lat współpracuje z Teatrem MŁYN tworząc grafikę i ilustracje do projektów skierowanych do najmłodszych (m.in: słuchowiska o Słoniku/plakaty do spektakli interakcyjnych).

Igor "Ygor" Przebindowski

instrumentalista, kompozytor, producent muzyczny, twórca muzyki teatralnej i filmowej, autor muzyki do spektakli interakcyjnych

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wibrafonu. Uczeń wybitnego wibrafonisty Bernarda Maselego. Współpracownik Kuba Wojewódzki Show, twórca oprawy muzycznej programu. Skomponował muzykę do kilkudziesięciu spektakli oraz produkcji filmowych i telewizyjnych. Na stałe współpracuje m.in. z Agnieszką Glińską, choćby przy spektaklach takich, jak: “Pippi Pończoszanka” Astrid Lindgren, Teatr Dramatyczny – współautor muzyki (2007), “Wiedźmy” Roald Dahl, Teatr Lalka (2008), “Lulu na moście” Paul Auster, Teatr Dramatyczny (2008), “Iluzje” Iwan Wyrypajew, Teatr na Woli (2011) i Teatr Telewizji (2012), “Ala z elementarza” Alina Margolis, Teatr na Woli (2011), “Sąd Ostateczny” Odon van Horvath, Teatr Studio (2012), a także z innymi reżyserami. Producent i autor muzyczny albumów: Kamila Kraus “BRAJLEM” (2010), Jarek Wasik: “NIE DOTYKAJ” (2010), Halina Mlynkova: “ETNOTEKA” (2011), Ygor Przebindowski: “POWIDOKI” (2012) i „POWIDOKI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO” (2014).

Anna Serafińska

reżyseria wokalna spektakli interakcyjnych

Ukończyła naukę na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz studia na wydziale pedagogiki. W 2016 habilitowała się na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w dziedzinie sztuk muzycznych, dyscyplina – wokalistyka. Jest prodziekanem Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i prorektorem ds. rozwoju kadry naukowej. Pracowała jako konsultant wokalny telewizyjnych talentshow m. in. "Idol", "Jak oni śpiewają", "The Voice of Poland", oraz "Aplauz Aplauz". W swoim dorobku ma 6 albumów solowych: NIEOBECNI, MELODIES, CIEPŁO ZIMNO, GADU GADU, ANNA SERAFIŃSKA GROOVE MACHINE oraz ANNA SERAFIŃSKA CHOPIN TRIO.