„CHICHOTEK I ZAŚMIEJKA W KRAINIE KORON DRZEW” INTERAKCYJNY SPEKTAKL DLA PRZEDSZKOLAKÓW

„CHICHOTEK I ZAŚMIEJKA W KRAINIE KORON DRZEW”

Chichotek, to mały ludzik, który mieszka w radosnej, leśnej krainie - Chichotowie. Pewnego dnia  bawiąc się w chowanego ze swoją przyjaciółką Kotką Zaśmiejką znajduje w trawie porzucone jajko. Bohaterowie domyślają się, że jajko musiało wypaść z jednego z gniazd znajdującego się w Krainie Koron Drzew, gdzie żyją leśne ptaki. Niestety o Krainie Koron Drzew w Chichotowie krąży straszna legenda – podobno żyją tam stwory i potwory, a rządzi nimi Królowa Sowa o przenikliwym spojrzeniu. Co jednak zrobić, skoro jajko podskakuje i tęskni za rodzicami?

 „Chichotek i Zaśmiejka w Krainie Koron Drzew” to opowieść o próbie zrozumieniu świata drugiej istoty,  która jest odmienna od nas samych. Spektakl opowiada o ciekawości doświadczania, łagodnym przyglądaniu się, tolerancji, nie zamykaniu się na "inne" i indywidualnym doświadczaniu i analizowaniu otaczającej rzeczywistości. Walorem spektaklu jest jego interakcyjność, mali widzowie mają możliwość aktywnego uczestniczenia „w akcji” przedstawienia, nie są jedynie odbiorcami, ale również współtwórcami bajki. Tylko dzięki pomysłom dzieci, ich wyobraźni i energii, akcja przedstawienia „toczy się na przód”. Ten rodzaj uczestniczenia w spektaklu teatralnym daje kilkulatkom poczucie bezpieczeństwa oraz twórczej, teatralnej sprawczości.

Czy Chichotek z Zaśmiejką znajdą w sobie odwagę, aby wyruszyć do nieznanej Krainy Koron Drzew i jakie przygody czekają ich po drodze – przekonajcie się sami!

„Chichotek i Zaśmiejka w Krainie Koron Drzew” to druga część lubianego i znanego przedszkolnej publiczności spektaklu interakcyjnego pt. ”Chichotek”. Jednakże jest to oddzielna historia, na którą zapraszamy nie tylko dzieci, które widziały „Chichotka”, ale również wszystkich którzy w Chichotowie zawitają po raz pierwszy.

REALIZATORZY:

Scenariusz: Agata Kołodziejczyk, Zuzanna Fijewska-Malesza
Reżyseria: Ewa Sokół-Malesza
Występują: Agata Kołodziejczyk, Konrad Marszałek, Zuzanna Fijewska-Malesza
Muzyka: Igor Przebindowski
Scenografia: Mikołaj Malesza
Reżyseria wokalna: Agata Kołodziejczyk, Anna Serafińska
Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska
Program interakcji: Zuzanna Fijewska-Malesza
Redakcja: Joanna Majdańska, Natalia Fijewska-Zdanowska
Produkcja: Grażyna Kołakowska

 

Terminy najbliższych spektakli:

12.02.2024 poniedziałek godz 9.30 i 11.30
08.04.2024 poniedziałek godz 9.30 i 11.30
20.04.2024 sobota godz 10.00 i 12.00
16.09.2024 poniedziałek godz 9.30 i 11.30

INFORMACJE I REZERWACJE

"Teatr Młyn jak zwykle zrobił to świetnie. A miał trudniej, bo w języku dzieci. Pokazał  piękno kontaktu z samym sobą, piękno świata uczuć, ale też piękno łagodnego przekraczania swoich ograniczeń. A przede wszystkim piękno relacji! Relacji, które są skarbami. (...) Autorzy nie tylko w scenariuszu mówią o tym jak trzeba się troszczyć o siebie nawzajem. Oni całym przekazem dają tę uważność i szacunek swoim widzom – i to nie tylko małym! Ich konwersacje z widownią – choć utrzymane w konwencji pogawędek scenicznych – mają w sobie tyle autentycznej uwagi, zainteresowania i twórczego humoru, że realnie włączają widzów do przygody dziejącej się na scenie. Wszyscy możemy czuć w sobie uczucia, którymi żyją bohaterowie i naprawdę możemy doświadczyć mocy emocji nie tylko w świecie fabuły Chichotka ale i w naszym… Piękna, lekka, pełna energii i spokoju muzyka, kolorowa scenografia, która cieszy ale nie rozprasza…. I ta prawda, która porusza najgłębiej, że największe piękno jest we mnie i w kimś obok mnie nawet jeśli sporo nas różni…"

(blogolisulej.pl, Ola Sulej)

"... nie dajcie się zwieść bajkowej narracji. Owszem, to historia dla dzieci, lecz nie jedna z wielu. Ta jest wyjątkowa przynajmniej z dwóch powodów.

Otóż w warstwie merytorycznej to opowieść o próbie zrozumienia drugiej istoty, która jest odmienna od nas samych. Spektakl opowiada o ciekawości doświadczania, łagodnym przyglądaniu się, tolerancji, niezamykaniu się na "inne" oraz indywidualnym doświadczaniu i analizowaniu otaczającej rzeczywistości.

Natomiast pod względem formalnym to perełka! Otóż spektakl jest interakcyjny, tzn. że dzieci współtworzą akcję, dokonują wyborów i aktywnie pomagają bohaterom w dotarciu do celu. W ten sposób stają się współtwórcami bajki, dzięki czemu niemal każdy pokaz Chichotka wygląda inaczej!"

(supertata.tv, Marcin Perfuński)

"

"... Wspaniała historia, mądra, zabawna, interaktywna - angażująca małych i dużych widzów. Doskonale zagrana i zaśpiewana przez siostry Fijewskie z Teatru Młyn!

Mnie urzekła piękna, przemyślana, bardzo kreatywna scenografia - oglądając "Chichotka" nawet dorosły znów poczuje się jak dziecko i będzie mógł rozkosznie rozsiąść się w krainie czarów i dziecięcej wyobraźni."

(nieidealnaanna.pl Anna Chomniak)